TRENINGI EMS W HOBR!

25 min. treningu EMS = 60 min. na siłowni

Wszystkim nam zależy na jak najlepszej wersji siebie. Zastosowanie komory hiperbarycznej przez wielu najlepszych sportowców w swoich dziedzinach, była inspiracją do połączenia HOBR z szeroko pojętą kulturą fizyczną oraz rehabilitacją. Przykłady znanych sportowców, korzystających z HbOT: 

 • Ronaldo – piłkarz
 • Novak Djoković –  tenisista
 • Michael Phelps – pływak
 • Daniel Cormier – zapaśnik
 • LeBron James – koszykarz NBA
 • Grzegorz Krychowiak – piłkarz

Przedstawiać powyższych nazwisk nie trzeba. Łączymy sport z HbOT, ściślej rzecz ujmując – zapraszamy na treningi EMS.

Czym jest EMS?

EMS (elektrostymulacja mięśni) – jest to całkowicie bezpieczna metoda treningu, podczas którego specjalny aparat dostarcza sygnały elektryczne do mięśni (stymuluje działalność). Ze względu na precyzyjny efekt mięśnie kurczą się dziesiątki razy częściej niż podczas regularnych ćwiczeń na siłowni.

Podczas tradycyjnych treningów siłowych mózg wysyła impulsy bioelektryczne, które powodują kurczenie się poszczególnych mięśni. Jednak nie wszystkie mięśnie posiadają dobrze rozwinięte połączenie z mózgiem. Aktywowanie takich mięśni nie jest łatwe, dlatego też nie są one tak dobrze rozwijane. Tym sposobem nigdy nie jesteśmy w stanie trenować z pełną siłą, nawet jeśli tego chcemy.

Jednak trening EMS, dzięki elektrycznym impulsom o niskiej sile, bezpośrednio stymuluje mięśnie głębokie, zwodząc tym samym naturalne reakcje naszego ciała i angażując do treningu niemal 100% naszej muskulatury.

Trening EMS jest całkowicie bezpieczną formą ćwiczeń, używaną od długiego czasu również w celach leczniczych i rehabilitacyjnych.

EFEKTY JAKIE MOŻNA OSIĄGNĄĆ Z EMS:

Lepsza wytrzymałość i sprawność fizyczna

Szybsze spalanie tkanki tłuszczowej

Poprawia krążenie krwi i płynów tkankowych 

Redukcja cellulitu

Poprawa wyników sportowych 

ZALETY TRENINGU;

Korekta postawy i wzmocnienie kręgosłupa podczas każdego treningu 

Trening mięśni głębokich podczas każdego treningu 

Wyniki widoczne już po 3-4 treningach  

Pamiętajcie także, że z każdego rodzaju treningiem, doskonale komponuje się sesja tlenoterapii, która znacznie zmniejsza tak zakwasy, jak i wspomaga rehabilitacje po kontuzji, a przede wszystkim wspomaga wydolność podczas treningów. 🙂

TRENINGI EMS – ELEKTROSTYMULACJA MIĘŚNI
PAKIETILOŚĆ TRENINGÓWCENA
DEMO1GRATIS !
S101200 ZŁ
M202300 ZŁ
L303000 ZŁ
XL504800 ZŁ

Zapraszamy do rejestracji 609-031-804 oraz na pierwszy, darmowy trening!

Zespół HOBR „

Tlenoterapia w walce z powikłaniami po COVID

Drodzy pacjenci,

wychodząc naprzeciw tak trudnej dla nas wszystkich sytuacji, opracowaliśmy program tlenoterapii post-COVID, kierowany dla pacjentów, którzy po przejściu choroby, odczuwają skutki w postaci powikłań.

Zmagasz się z:

– zaburzeniami smaku,

– zaburzeniami węchu,

– bólami i zawrotami głowy,

– przewlekłym zmęczeniem,

– mgłą poCOVIDą,

– obniżeniem zdolności poznawczych.

NIE ZWLEKAJ – ROZPOCZNIJ REHABILITACJĘ W WIELOOSOBOWEJ KOMORZE HIPERBARYCZNEJ

NOWA USŁUGA W HOBR!

Już w wrześniu w ofercie naszej placówki pojawią się zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego PrP. 

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Jest bogatą w czynniki wzrostu substancją, którą otrzymuję się w procesie odwirowywania krwi żylnej, pobranej od pacjenta przed zabiegiem. 

Zabieg z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego jest absolutnie bezpieczny, naturalny i biokompatybilny z ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych. 

Współcześnie PRP wykorzystuje się w przede wszystkim w ortopedii i medycynie estetycznej. 

Zalecenia ortopedyczne: 

– ostrogi piętowe; 
– zapalenie ścięgna Achillesa; 
– łokieć tenisisty, golfisty 
– kolano skoczka, biegacza; 
– uszkodzenia chrząstki stawowej; 
– uszkodzenia pierścienia rotatorów barku; 
– uszkodzenie przyczepów mięśni przywodzicieli uda; 
– uszkodzenia innych mięśni, ścięgien, np. w medycynie sportowej; 
– zapalenie pochewki ścięgnistej lub kaletki. 

Zalecenia medycyny estetycznej: 

Terapia z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego pozwala uzyskać naturalne, trwałe efekty regeneracji i odbudowy skóry widoczne jako:  

 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry,  
 • wygładzenie zmarszczek,  
 • odmłodzenie i ujednolicenie kolorytu skóry.  
 • w celu przyspieszenia regeneracji skóry po zabiegach czy urazach. 

BARDZO KONKURENCYJNA OFERTA 

PrP ortopedyczne: 

 • Jeden staw: 800 zł 
 • Dwa stawy: 1200 zł 

PrP w medycynie estetycznej 

 • Jedna część ciała: 600 zł 

Nasi lekarze specjaliści ortopedii i traumatologii ruchu oraz medycyny estetycznej doradzą w kwestii wyboru metody leczenia. 

Nowy spot reklamowy

Z przyjemnością informujemy, że powstał firmowy spot reklamowy. Tematyka dotyczy depresji korporacyjnej oraz wypalenia zawodowego. Od dłuższego czasu naszym leczeniem obejmujemy kadrę menedżerską czołowych spółek giełdowych. To właśnie ta grupa pacjentów wg. badań, najbardziej narażona jest na chorobę XXI w. – depresję.

Kierujemy ogromne podziękowania dla Agencji Filmowej Aim Art za profesjonalną współpracę oraz wyjątkowo uzdolnionemu modelowi Remigiuszowi Fabichowi za rewelacyjne wcielenie się w głównego bohatera spotu. Dziękujemy również całemu Zespołowi gdańskiego oddziału za jego wsparcie podczas kręcenia materiału.

Jesień

Czas jesienny nieubłaganie wygonił lato. Zarówno pogoda jak i nasze nastroje uległy pogorszeniu, bo przecież jest zimno, słońce gdzieś się schowało, coraz częściej pada deszcz. Co zrobić, aby nie popaść w „jesienną depresję”? Więcej się ruszać, spędzać aktywnie czas w gronie najbliższych. Jeżeli mają Państwo problemy natury medycznej zapraszamy również do Hiperbarycznego Ośrodka Badawczo Rozwojowego. Pismo „High Altitude Medicine and Biology” opisało badania, gdzie na myszach przeprowadzono testy związane z niedoborem tlenu (min. w warunkach górskich). Wykazano, że tzw. „dotlenienie” sprzyja walce z depresją.

W październiku również studenci wracają do nauki. Tlenoterapia wpływa pozytywnie na przyswajanie wiedzy, mózg szybciej koduje informacje, jesteśmy mniej zmęczeni, szybciej uczymy się.

Zapraszamy Państwa do naszego Ośrodka! Proszę pamiętać o tym, że każdy Pacjent musi posiadać:

– aktualne ekg

-rtg klatki piersiowej z opisem

-historię choroby

 

Nie dajmy się jesiennej chandrze!

XV Lubelski Festiwal Nauki- nasz autorski projekt „Tlen na zdrowie- komora hiperbaryczna w medycynie”

Dziękujemy Państwu, że byliście z nami! Było nam bardzo miło gościć lublinian w naszym Ośrodku. Podczas prezentacji Pani dr Małgorzata Skiba opowiedziała o tym jak tlenoterapia wpływa na organizm człowieka i odpowiedziała na nurtujące Państwa pytania. Po ustnym wykładzie można było osobiście obejrzeć komorę hiperbaryczną. Dziękujemy raz jeszcze za przybycie i zapraszamy na tlenoterapię.

Jesteśmy na Lubelskim Festiwalu Nauki 2018

Szanowni Państwo!

Z dumą informujemy, że będziemy uczestniczyć w Lubelskim Festiwalu Nauki, który rozpocznie się 15 września 2018 roku w Lublinie. Pierwszy raz gościmy w tak znakomitym gronie naukowym i zaprezentujemy Państwu nasz autorski projekt „Tlen na zdrowie- komora hiperbaryczna w medycynie”. Będą Państwo mogli nas odwiedzić w Hiperbarycznym Ośrodku Badawczo Rozwojowym przy ul. Piłsudskiego 11. Od godziny 8-14 będzie można zwiedzić Ośrodek, obejrzeć komorę i wysłuchać ciekawej prezentacji. Link do projektu można odnaleźć klikając tu . 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Lublinian i nie tylko!

„Nadzieją jest właśnie tlen”- historia naszej pacjentki p. Anity

„Gdy pojawiłam się w HOBR miałam min. problemy z chodzeniem, nawet nie mogłam się podnosić, zginać prawej nogi” pisze Pani Anitka. Pacjentka pojawiła się w naszym ośrodku w celu leczenia boreliozy. Jak sama relacjonuje, antybiotykoterapia nie przyniosła efektu. O HOBR dowiedziała się dzięki siostrze, która szukała dla niej ratunku. Pierwsza odczuwalna poprawa pojawiła się kilkunastu sprężeniach. Teraz p. Anitka może normalnie chodzić, a nawet jak sama pisze- biegać. Chcecie państwo poznać całą historię p. Anity? Zapraszamy do lektury.

 

Zastosowanie hiperbarycznej tlenoterapii w kardiologii (3/3):

Zaburzenia rytmu serca:

➡️ Przyczyną wystąpienia zaburzeń rytmu serca w chorobie wieńcowej jest nieprawidłowa pobudliwość elektryczna niedotlenionych komórek mięśnia sercowego, dlatego zwiększenie zawartości tlenu we krwi dopływającej do tych komórek może się przyczynić do zmniejszenia lub ustąpienia arytmii.
➡️ Odnotowuje się pozytywny wpływ hiperbarycznej terapii tlenowej na zmniejszenie częstości i czasu trwania napadów arytmii, wzrost pojemności minutowej serca, zmniejszenie nasilenia objawów hiperwentylacyjnych oraz obniżenie katecholamin we krwi.

.

Zastosowanie hiperbarycznej tlenoterapii w kardiologii (2/3):

Ostre zespoły wieńcowe i zawał serca ⬇️
➡️ Terapia tlenem hiperbarycznym stosowana u pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym (w zawale serca lub niestabilnej chorobie wieńcowej) poprzez zwiększenie podaży tlenu może ograniczyć obszar martwicy mięśnia sercowego.
➡️ Obserwuje się istotne zmniejszenie zaburzeń rytmu i przewodnictwa (zwłaszcza bloku przedsionkowo-komorowego III stopnia).
➡️ A także efektywne zmniejszenie niedotlenienia tkankowego i poprawa funkcji skurczowej lewej komory.
.